All Because of You (песна на Puffy)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„All Because Of You“
Сингл од Puffy AmiYumi
од албумот Bring It!
Издаден 11 мај 2008
Формат ЦД сингл
Жанр Поп панк
Композитор Аврил Лавињ, Бач Валкер
Продуцент Бач Валкер
Хронологија на синглови на Puffy AmiYumi
"Oriental Diamond/Kuchibiru Motion"
(2007)
"All Because Of You"
(2008)
"My Story"
(2008)

"All Because Of You" е 25-тиот сингл на јапонското поп дуо Puffy AmiYumi издаден на 21 мај 2008. Песната е напишана и композирана Аврил Лавињ и Бач Валкер и е изведувана на англиски јазик.

Список на песни[1][уреди | уреди извор]

ЦД Сингл[уреди | уреди извор]

  1. All Because Of You
  2. Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value)
  3. Closet Full Of Love (RYUKYUDISKO Ремикс)

Наводи[уреди | уреди извор]