12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Рок музи → Рок-музи
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Преименување на предлошка, replaced: Види исто така статија родени на → Поврзана статија родени на)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Рок музи → Рок-музи)
 
|-
|valign="top" align="right"|[[1956]] 
|[[Рајко Коиќ]] — српски [[Рок -музика|рок-музичар]], член на групата „[[Рибља чорба]]“.
|-
|valign="top" align="right"|[[1958]] 

Прегледник