Разлика помеѓу преработките на „Илија Милчин“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 297 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
| починал-причина =
| националност = [[Македонец]]
| познат = по улогата во: <br>[[ФросинаМис (филм)|ФросинаСтон]]<br> [[МирноМакедонска летокрвава свадба (филм)|МирноМакедонска летокрвава свадба]]<br>[[ЦрноЦрвениот семекоњ (филм)|Црно семеЦрвениот коњ]]
| занимање = глумец<br>режисер
| сопружник =
| татко =
[[Категорија:Македонски писатели]]
[[Категорија:Македонски режисери]]
[[Категорија:Македонски театарски глумци]]
[[Категорија:Македонски филмски глумци]]
[[Категорија:Македонски телевизиски глумци]]
[[Категорија:Југословенски глумци]]
[[Категорија:Македонски јазичари]]
[[Категорија:Луѓе од Прилеп]]

Прегледник