Јуначко колено (телевизиска серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Јуначко колено“
РежисерБлагој Андреев
СценаристСлавко Димевски
НастапуваатДушко Јовановиќ
Милица Стојанова
Ацо Јовановски
Данчо Чевревски
Вукан Димевски
Ѓорѓи Колозов
Крсте Јовановски
ДистрибутерВардар филм
Премиера1984
ДржаваСФРЈ СФР Југославија
Јазикмакедонски

Јуначко колено e македонски игран филм по сценарио на Славко Димевски, а во режија на Благој Андреев.

Премиерата била одржана во 1984 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]