Курирот на Гоце (телевизиска серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Курирот на Гоце“
НастапуваатДарко Дамевски
Мето Јовановски
Данчо Чевревски
Стојна Костовска
Драги Костовски
Петре Прличко
Милица Стојанова
Премиера1978
ДржаваСР Македонија СР Македонија
Јазикмакедонски

Курирот на Гоце e македонска телевизиска серија.