Разлика помеѓу преработките на „Чикаго Булс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| лого = Chicago Bulls logo.jpg
| imagesize = 120px
| конференција = [[Источна Конференција НБА|ЗападнаИсточна Конференција]]
| дивизија = [[Централна дивизија (НБА)|Централна дивизија]]
| основан = 1966

Прегледник