Југоисточна дивизија (НБА)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дивизии и конференции на НБА

Југоисточна дивизија на Националната Кошаркарска Асоцијација е една од трите дивизии во Источна Конференција на лигата, заедно со Атлантската Дивизија и Централната Дивизија. Во оваа дивизија, како и во сите други, има пет тимови. Во оваа дивизија има два тимови од истата соединета држава Флорида: Мајами Хит Орландо Меџик. Петте тимови се следните:

Прваци на Југоисточната дивизија[уреди | уреди извор]