Разлика помеѓу преработките на „Вера Рафајловска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 136 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Вера Рафајловска , во моментов министер за економија, е (родена на [[25 февруари]] [[1947]] година.) Дипломиралае напоранешен Економскиотминистер факултетза приекономија Универзитетотод Светиавгуст Климент[[2006]] Охридски,до Битолајануари [[2008]] година. Експерт е за [[данок|даноци]], [[сметководство]], [[финансии]] и [[ревизија]].
 
Дипломирала на Економскиот факултет при [[Универзитет Свети Климент Охридски Битола|Универзитетот Свети Климент Охридски]]. До изборот за министер работи како директор-партнер, овластен ревизор и овластен проценител во Рафајловски консалтинг ДОО-Скопје, каде е и главен и одговорен уредник на Репрезент и даноченДаночен практикум, списание за сметководство, финансии, ревизија и даноци.
 
Од [[1991]]-[[1998]] година била заменик директор и партнер во Центарот за економско -правен консалтинг В&Ф, Скопје, каде била главен и одговорен уредник на стручното списание Економско правен советник и работела како презентер на семинари. Во својата професионална кариера била заменик директор во Економски центар од Скопје и советник за економски прашања на генералниот директор во ЈП Комуналец. Рафајловска е автор и коавтор на повеќе написи во стручни списанија и специјализирани изданија од областа на сметководството, даноците и од областа на практичната примена на меѓуанродните сметководствени стандарди.
 
Рафајловска е автор и коавтор на повеќе написи во стручни списанија и специјализирани изданија од областа на сметководството, даноците и од областа на практичната примена на меѓународните сметководствени стандарди.
 
Во моментов е претседател на Македонската асоцијација на сметководители и финансиери. Зборува [[француски]], [[словенечки]], [[српски]], [[хрватски]] и [[бугарски]] јазик.
6.188

уредувања

Прегледник