Прејди на содржината

Имер Алиу

Од Википедија — слободната енциклопедија

Имер Алиу , министер за животна средина и просторно планирање, е роден 26 март 1977 во село Слатина. Дипломирал на Правниот факултет при Универзитет на Југоисточна Европа во Тетово. Во 2004 и 2005 година бил коориднатор на Информативен центар на општина Теарце. Од 2005 година е портпарол на ДПА и член на Централното претседателство на партијата. Алиу говори англиски јазик[1].

Наводи[уреди | уреди извор]