Википедија:Селска чешма: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
# Николче, како администратор имаш право да го блокираш ботот ако сметаш дека не работи како што би требало да работи (како што јас го блокирав сега). Додека не се постигне конзенсус, јас не би го одблокирал.
--[[User:Misos|Милош]] <small>([[User talk:Misos|разговор]])</small> 13:54, 24 јануари 2011 (CET)
:За сè се сложувам со Милош и нема што да додадам освен две забелешки: првата, околу блокирањето на ботот, нема корист од тоа ако Брест сам си го одблокира и второ, консензус за ботот нема постигнато веќе долг период бидејќи Брест не сака да ги слуша нашите забелешки околу бришењето статии, пренасочување на интервиките до македонската статија (така за Македонија имаме сега и на тамилски пренасочено) и негово прифаќање на фактот дека РМ на оваа Википедија се вика Македонија. Ова се три забелешки кои Брест мора да ги почитува бидејќи се мислења на заедницата.--<big><font face="Monotype Corsiva">[[Корисник:MacedonianBoy|Никола]] <sup>[[Разговор со корисник:MacedonianBoy|Стоіаноски]]</sup></font></big> 14:41, 24 јануари 2011 (CET)
 
== Дарување крв ==

Прегледник