Корисник:FlavrSavr

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Википедија
Добре дојдовте на корисничката страница на FlavrSavr
Оваа страница не е енциклопедиска статија. Ако ја најдете оваа страница на место кое не е Википедија, тогаш гледате пресликана страница. Имајте на ум дека е можно страницава да е застарена, а корисникот кому му припаѓа може да нема лична врска со другата страница што не е Википедија. Вистинската страница се наоѓа на http://mk.wikipedia.org/wiki/Корисник:FlavrSavr.
FacebookLinkedInTwitterdeviantArtLast.fmStumbleUponDelicious
контакт е-пошта: slobodanjakoski(на)gmail.com
skype: slobodan.jakoski
Slobodan Jakoski.jpg
Роден 1 април 1984
Скопје, Република Македонија
Националност Македонец
Познат не толку
Занимање е-маркетинг менаџер, маркетинг едукатор, графички дизајнер, Википедијанец
Сопружник foreveralone
Татко Коле
Мајка Верче
Роднини многу


Слободан Јаќоски (1 април 1984, Скопје) е македонски е-маркетинг менаџер, поранешен едукатор во полето на маркетингот, графички дизајнер, квази-уметник, полу-активист, еклектичен и приучен философ и љубител на пивото. Toj е еден од основачите на Википедија на македонски јазик (март 2005, заедно со Ивица Дукоски), нејзин прв администратор и прв бирократ, како и основач на Викимедија Македонија и нејзин поранешен потпретседател за односи со јавност и троа маркетинг. Добитник е на неколку награди во областа на графичкиот дизајн (особено горд на наградата за најдобра рекламна кампања на меѓународниот филмски фестивал во Ротердам, 2007), на повеќе тапкања по рамо во областа на маркетингот и на многу убави поклони за роденден.

Информации во шарени правоаголници[уреди | уреди извор]

mk Mајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
en-5 This user is able to contribute with a professional level of English.
sr-3 Овај корисник врло добро говори српски језик.
hr-3 Ovaj korisnik vrlo dobro govori hrvatski jezik.
bs-3 Korisnik dosta dobro govori bosanski jezik.
bg-2 Тоэи потребител има познания на средно ниво по български език.
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици