Разлика помеѓу преработките на „Сојуз на комунистите на Македонија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: it:Lega dei comunisti di Macedonia)
# [[Јаков Лазароски]] (јуни [[1986]] - [[1989]])
# [[Петар Гошев]] ([[1989]] - април [[1991]])
{{Македонско национално движење}}
 
[[Категорија:Македонски политички партии]]
[[Категорија:Социјалистичка Република Македонија]]

Прегледник