Куќа на ул. „Таки Бербер“ бр. 16 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Таки Бербер“ бр. 16
Поглед на куќата
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Таки Бербер“ бр. 16
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „Таки Бербер“ бр. 16староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.