Куќа на ул. „Коча Миленку“ бр. 15 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Коча Миленку“ бр. 15
Куќата во 2021 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Коча Миленку“ бр. 15
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија
СопственикСемејство Тирчоски
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Коча Миленку“ бр. 15староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.