Прејди на содржината

Куќа на ул. „Коча Миленку“ бр. 4 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Коча Миленку“ бр. 4
Куќата во 2022 година
Карта
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Коча Миленку“ бр. 4
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќата на ул. „Коча Миленку“ бр. 4староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 10 март 2022.