Куќа на ул. „Нико Доага“ бр. 65 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Нико Доага“ бр. 65
Куќа на ул. „Нико Доага“ бр. 65 - Крушево (2).jpg
Општи податоци
Стилстароградска
Адресаул. „Нико Доага“ бр. 65
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија
ЗавршенаXIX век
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Нико Доага“ бр. 65староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.