Прејди на содржината

Куќа на Никола Карев (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на Никола Карев
Куќата во 2011 година
Општи податоци
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќа на Никола Каревкуќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.