Прејди на содржината

Куќа на ул. „Манчу Матак“ бр. 32 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Манчу Матак“ бр. 32
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Манчу Матак“ бр. 32
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија
Урнатанепознато

Куќа на ул. „Манчу Матак“ бр. 32староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1] Градбата е урната односно веќе не постои.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.