Куќа на ул. „Коча Миленку“ бр. 14 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Коча Миленку“ бр. 14
Куќата во 2021 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Коча Миленку“ бр. 14
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови3

Куќа на ул. „Коча Миленку“ бр. 14староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.