Прејди на содржината

Куќа на ул. „8 Септември“ бр. 23 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „8 Септември“ бр. 23
Поглед на куќата
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „8 Септември“ бр. 23
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „8 Септември“ бр. 23староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.