Прејди на содржината

Куќа на ул. „Манчу Матак“ бр. 34 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Манчу Матак“ бр. 34
Куќата во 2022 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Манчу Матак“ бр. 34
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови3

Куќата на ул. „Манчу Матак“ бр. 34староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 10 март 2022.