Куќа на ул. „Никола Ѓурковиќ“ бр. 11 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Никола Ѓурковиќ“ бр. 11
Поглед на куќата
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Никола Ѓурковиќ“ бр. 11
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „Никола Ѓурковиќ“ бр. 11староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.