Куќа на ул. „Нико Доага“ бр. 52 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Нико Доага“ бр. 52
Поглед на куќата
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Нико Доага“ бр. 52
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „Нико Доага“ бр. 52староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.