Прејди на содржината

Куќа на ул. „Благој Целев“ бр. 15 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Благој Целев“ бр. 15
Поглед на куќата
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Благој Целев“ бр. 15
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „Благој Целев“ бр. 15староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.