Прејди на содржината

Куќа на ул. „Благој Целев“ бр. 28 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Благој Целев“ бр. 28
Куќата во 2022 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Благој Целев“ бр. 28
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќата на ул. „Благој Целев“ бр. 28староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 10 март 2022.