Куќа на ул. „Шула Мина“ бр. 34 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Шула Мина“ бр. 34
Куќа на ул. Шула Мина бр. 34 - Крушево (3).png
Куќата во 2022 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Шула Мина“ бр. 34
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови3

Куќата на ул. „Шула Мина“ бр. 34староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 10 март 2022.