Куќа на ул. „Партизанска“ бр. 28 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Партизанска“ бр. 28
Куќа на ул. „Партизанска“ бр. 28 - Крушево.jpg
Поглед на куќата
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Партизанска“ бр. 28
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „Партизанска“ бр. 28староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 16 март 2022.