Куќа на ул. „Коча Миленку“ бр. 22 (Крушево)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Коча Миленку“ бр. 22
Куќа на ул. Коча Миленку бр. 22 - Крушево (2).png
Куќата во 2022 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Коча Миленку“ бр. 22
ГрадКрушево
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќата на ул. „Коча Миленку“ бр. 22староградска куќа во Крушево, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 10 март 2022.