Корисник:ReyBrujo/Dumps/20070429/Articles with more than 10 external links

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Articles with more than 10 external links[уреди | уреди извор]

Articles with more than 10 external links as of April 29, 2007. Only articles in the main space are considered.

External
links
Article ID Article
169 21607 Паралелни животи
78 26082 Second Life
68 14213 Светско Првенство во Фудбал 2006
63 19521 Филип Петровски
61 26216 Active Worlds
60 25244 Одри Хепберн
50 17361 Сан Франциско
45 5701 Антарктик
39 5758 Рим
33 26562 Викицитат
32 22171 Цунами
32 14598 Јазици на Европската Унија
29 20955 Учителска школа (Скопје)
28 17150 Dream Theater
27 5534 Едгар Алан По
27 878 Македонци
25 1239 Психологија
25 9527 Бугарија
24 18505 DOM
24 8933 Словенска митологија
24 5084 Ислам
24 14984 Ајфелова Кула
24 1616 Џорџ Орвел
24 2965 Панк
23 1353 Философија
23 22191 Понтифекс Максимус
23 21216 Витези-Темплари
22 17708 Рембрант
21 20813 Комет
21 19110 Борат
21 9604 Окленд
21 26028 Одржлив развој
21 15200 Лувр
19 21504 Македонски јазик
19 2042 Солун
18 15751 Пловдив
18 21293 Глава (инструмент)
18 22992 Нижни Новгород
17 22301 Пи
17 8696 Македонци во Бугарија
16 17624 Оклендски Универзитет
16 10144 Елизабета II
16 12976 Интер Милано
16 8098 Историја на Пиринскиот дел на Македонија (1913 - 2005)
16 15430 Римска музика
16 26224 Марија Шарапова
16 2051 Скопје
15 20296 Чикаго
15 26695 Интероперабилност
15 24710 Портал:Атлас
15 3120 Кратово
15 6261 KDE
15 21986 N скала
15 877 Битола
14 22547 Скутер
14 26399 Шарл Бодлер
14 20109 Сергеј Михајлович Прокудин-Горски
14 26979 Синхроно оптичко вмрежување
14 25831 Враца
13 17533 Пол Сезан
13 26472 DOCSIS
13 1202 Уметност
13 10742 Никола Коперник
13 12241 Портал:Философија
13 18689 MetallicA
13 1303 Крсте Петков Мисирков
13 24374 Стара Загора
13 7484 Листа на марки на пури
12 20559 Џим Морисон
12 1823 Анимација (филм)
12 17537 Хенри Форд
12 4953 Кочани
12 16627 Државна универзална стоковна куќа
12 26054 Казанлак
12 2988 Филип Дик
12 2202 Тито и Македонија
12 26167 Органон
12 1133 Прилеп
12 24704 Портал:Република Македонија
12 1274 Венко Марковски
11 24731 Портал:Уметност
11 2016 Гитара
11 2069 Христијанство
11 2012 Атина
11 1478 Викимедија
11 17697 Викинзи
11 16477 Листа на земји по население
11 18504 AJAX
11 26393 Габрово (Бугарија)
11 8169 Микологија
11 18945 Изгубени
11 24714 Портал:Политика
11 17683 Чапманов стик
11 18211 Стив Ваи
11 24722 Портал:Технологија
10 15418 Варна
10 1144 Струга
10 26634 Кардански велосипед
10 15333 Татарстан
10 13306 Диселдорф
10 24297 Фиренца
10 13817 Кинеско писмо
10 24737 Портал:Биографија
10 18719 Листа на добитници на наградата Џејмс Биард
10 9335 Петар Кајевски
10 12504 Баварија
10 1225 Софија
10 21420 Народен правобранител
10 1249 Википедија
10 11974 Портал:Географија
10 26059 Несебар
10 21784 Оригами
10 24706 Портал:Историја
10 17648 Листа на латински фрази
10 15851 Силвио Берлускони
10 11062 Жилче
10 13792 Ласер
10 3040 Rammstein
10 7817 Методија Шаторов - Шарло
10 13337 Келн
10 4868 Северен пол