Дејан Пецаковски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дејан Пецаковски
Лични податоци
Име и презиме Дејан Пецаковски
Роден(а) 12 јануари 1986
Битола, Југославија
Спорт Ракомет
Висина 1.92 м
Тежина 101 кг
Позиција лев бек
Прекар Пецак
Клупски податоци
Тековен клуб Македонија Пролет
Број 8
Сениорски клубови
2005–2006
2006–2007
2007–2008
2008–2011
2011–2013
2013–2014
2014–2015
2016
2016–2019
2019–2020
2020–
Македонија Металург
Македонија Пелистер
Македонија Металург
Македонија Вардар ПРО
Македонија Зомимак М
Македонија Металург
Македонија Макс Струмица
Тунис Клуб Африкан
Македонија Еурофарм Работник
Македонија Металург
Македонија Пролет
Репрезентација
  Македонија Македонија 26 (29)

Дејан Пецаковски (роден на 12 јануари 1986[1]) е македонски ракометар кој игра за екипата на Пролет и за македонската репрезентација.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивски примерок“. Архивирано од изворникот на 2013-03-28. Посетено на 2011-06-14.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]