Ивица Обрван

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ивица Обрван
Ivica Obrvan 2012.jpg
Ивица Обрван во 2012
Лични податоци
Име и презиме Ивица Обрван
Роден(а) 2 јуни 1966 (1966-06-02) (57 г.)
Метковиќ, СФРЈ
Националност Хрватска
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Клупски податоци
Тековен клуб Chambéry (Manager)
Младински клубови
1980–1983 РК Метковиќ
Сениорски клубови
1983–1988
1988–1996
1996–2001
РК Метковиќ
РК Загреб
РК Метковиќ
Репрезентација
1991-1996 Хрватска Хрватска
Раководени екипи
1999–2005
2005–2006
2007–2010
2010–2012
2013–2016
2014–2018
РК Метковиќ
РК Медвешчак
РК Горење
РК Загреб
Македонија Македонија
Chambéry

Ивица Обрван (2 јуни 1966) — поранешен хрватски ракометар и хрватски ракометен репрезентативец. Во периодот 2013–2016 година бил ракометен тренер и селектор на македонската репрезентација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]