Ванчо Димовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ванчо Димовски
Vancho Dimovski 20141130.jpg
Лични податоци
Роден(а) 4 април 1979
Скопје, Југославија
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина  м
Тежина 110
Позиција пикер
Клупски податоци
Тековен клуб РК Металург
Сениорски клубови
Македонија

Ванчо Димовски (роден на 4 април 1979[1]) е поранешен македонски ракометар кој играше за екипата на РК Металург и за Македонската ракометна репрезентација.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2013-03-28. Посетено на 2011-06-14.