Прејди на содржината

Златко Мојсоски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Златко Мојсоски
Лични податоци
Роден(а) 15 ноември 1981(1981-11-15)(42 г.)
Струга, СР Македонија, СФРЈ
Спорт Ракомет
Висина  м
Тежина 81
Позиција десно крило
Клупски податоци
Тековен клуб РК Металург
Сениорски клубови
Македонија

Златко Мојсоски (роден на 15 ноември 1981[1]) ― македонски ракометар кој играл за екипата на РК Металург, РК Бутел Скопје, и за Македонската ракометна репрезентација.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивски примерок“. Архивирано од изворникот на 2013-03-28. Посетено на 2011-06-14.