Разлика помеѓу преработките на „Костинци“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 47 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| веб=
}}
[[Податотека:TobaccoСушење Drying,на Kostinciтутун во Костинци (Прилепско).jpgJPG|right|thumb|Сушење на тутун во село Костинци]]
[[Податотека:Sleeve-Kostinci.jpg|мини|десно|200п|Ракав „со една вртешка“ од женска празнична кошула. Везен со волна во бои: „аловна“, „ѓувезна“, црна и жолта. С. Костинци, Прилепско поле, крај на 19 век.]]
 

Прегледник