Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
|резултат=1 &ndash; 0<br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95824&ma=8&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{БЕН}}
|голови1=[[Фредерик Кануте|Кануте]] {{гол|49}} [[Једанаестерац|пен.]]}}
|голови2=
|стадион=Секонди Такоради, [[Секонди Такоради|С. Такоради]]
|резултат=4 – 2<br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95828&ma=13&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{КМР}}
|голови1=[[Хосни Абд Рабо|Хосни]] {{гол|14|пен}} [[Једанаетсерац|пен.]] {{гол|82}}<br />[[Мохамед Зидан|Здиан]] {{гол|17}} {{гол|45}}
|голови2=[[Самјуел Ето|Ето]] {{гол|51}} {{гол|90}} [[Једанаестерац|пен.]]}}
|стадион=Баба Јара, [[Кумаси]]
|публика=42.000
|резултат=5 – 1<br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95830&ma=15&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{ЗАМ}}
|голови1=[[Џереми Њитап|Џереми]] {{гол|28}}<br />[[Јосеф Десире Јоб|Јоб]] {{гол|32}} {{гол|82}}<br />[[Ахиље Емана|Емана]] {{гол|44}}<br />[[Самјуел Ето|Ето]] {{гол|66}} [[Једанаестерац|пен.]]}}
|голови2=[[Хрис Катонго|Х. Катонго]] {{гол|90}}
|стадион=Баба Јара, [[Кумаси]]
|резултат=3 – 0<br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95865&ma=16&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{СУД}}
|голови1=[[Хосни Абд Рабо|Хосни]] {{гол|29|пен}} [[Једанаестерац|пен.]]<br />[[Мухамед Абутрејка|Aboutreika]] {{гол|78}} {{гол|83}}
|голови2=
|стадион=Баба Јара, [[Кумаси]]
|резултат=3 – 0<br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=95865&ma=18&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{СУД}}
|голови1=[[Самјуел Ето|Ето]] {{гол|27|пен}} [[Једанаестерац|пен.]] {{гол|90}}<br />[[Мухамед Али Ел Кидер|Ел Кидер]] {{гол|33|}} [[Аутогол|аг.]]
|голови2=
|стадион=Тамале, [[Тамале]]
8.348

уредувања

Прегледник