Кралство Србија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 60 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија-Поранешна земја)
сНема опис на уредувањето
[[Категорија:Поранешни словенски држави]]
[[Категорија:Поранешни држави на Балканот]]
[[Категорија:Поранешни кралства]]
 
[[ar:مملكة صربيا]]
[[bg:Кралство Сърбия]]

Прегледник