Ракометот на Летните олимписки игри 2000

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Конечните распореди на турнирите во ракомет што се одржаа на Летните олимписки игри 2000:

Медалисти[уреди | уреди извор]

Натпреварување Злато Сребро Бронза
Мажи
подробно
 Русија (RUS)  Шведска (SWE)  Шпанија (ESP)
Жени
подробно
 Данска (DEN)  Унгарија (HUN)  Норвешка (NOR)

Наводи[уреди | уреди извор]

Шаблон:НатпреваринаЛетнитеолимпискиигри2000