Ракометот на Летните олимписки игри 1992

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Конечните распореди на турнирите во ракомет што се одржаа на Летните олимписки игри 1992:

Медалисти[уреди | уреди извор]

Натпреварување Злато Сребро Бронза
Мажи
подробно
 Обединета екипа (EUN)  Шведска (SWE)  Франција (FRA)
Жени
подробно
 Јужна Кореја (KOR)  Норвешка (NOR)  Обединета екипа (EUN)

Наводи[уреди | уреди извор]

Шаблон:НатпреваринаЛетнитеолимпискиигри1992