Прејди на содржината

Дуќан на ул. „Цветан Димов“ бр. 2 (Прилеп)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дуќан на ул. „Цветан Димов“ бр. 2
Градбата во 2021 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Цветан Димов“ бр. 2
ГрадПрилеп
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Дуќан на ул. „Цветан Димов“ бр. 2староградска градба во прилепската чаршија, Македонија. Градбата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 23 јуни 2022.