Дуќан на ул. „Јане Сандански“ бр. 27 (Прилеп)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дуќан на ул. „Јане Сандански“ бр. 27
Дуќан на ул. „Јане Сандански“ бр.27 Прилеп.jpg
Поглед на дуќанот
Општи податоци
ГрадПрилеп, Општина Прилеп
ЗемјаМакедонија

Дуќан на ул. „Јане Сандански“ бр. 27 — дуќан во Старата чаршија во градот Прилеп. Објектот е заведен како културно наследство на Македонија во списокот на заштитени добра на Министерството за култура.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитено културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот на 9 август 2021. Посетено на 23 јуни 2022.