Прејди на содржината

Дуќан на ул. „Илинденска“ бр. 72 (Прилеп)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дуќан на ул. „Илинденска“ бр. 72
Општи податоци
ГрадПрилеп, Општина Прилеп
ЗемјаМакедонија

Дуќан на ул. „Илинденска“ бр. 72 — дуќан во Старата чаршија во градот Прилеп. Објектот е заведен како културно наследство на Македонија во списокот на заштитени добра на Министерството за култура.[1]

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитено културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 23 јуни 2022.