Дуќан на ул. „Илинденска“ бр. 33 (Прилеп)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дуќан на ул. „Илинденска“ бр. 33
Дуќан на ул.„Илинденска“ бр.33, Прилеп.jpg
Дуќанот во 2021 година
Општи податоци
Адресаул. „Илинденска“ бр. 33
ГрадПрилеп
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови1

Дуќан на ул. „Илинденска“ бр. 33градба во прилепската чаршија, Македонија. Градбата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 23 јуни 2022.