Дуќан на ул. „Гоце Делчев“ бр. 23 (Прилеп)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дуќан на ул. „Гоце Делчев“ бр. 23
Општи податоци
Адресаул. „Гоце Делчев“ бр. 23
ГрадПрилеп
ЗемјаМакедонија

Дуќан на ул. „Гоце Делчев“ бр. 23дуќан во прилепската чаршија, Македонија. Градбата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 13 јуни 2023.