Дуќан на ул. „Цветан Димов“ бр. 6а (Прилеп)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дуќан на ул. „Цветан Димов“ бр. 6a
Општи податоци
Адресаул. „Цветан Димов“ бр. 6a
ГрадПрилеп
ЗемјаМакедонија

Дуќан на ул. „Цветан Димов“ бр. 6aградба во прилепската чаршија, Македонија. Градбата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 23 јуни 2022.