Прејди на содржината

Дуќан на ул. „Блаже Крсточанец“ бр. 3 (Прилеп)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дуќан на ул. „Блаже Крсточанец“ бр. 3
Поглед на дуќанот
Карта
Општи податоци
Видприземје
ГрадПрилеп, Општина Прилеп
ЗемјаМакедонија

Дуќан на ул. „Блаже Крсточанец“ бр. 3 — дуќан во Прилепската чаршија во градот Прилеп, заведена како културно наследство на Македонија во списокот на заштитени добра на Министерството за култура.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитено културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 23 јуни 2022.