Владо Недановски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Владо Недановски
Лични податоци
Име и презиме Владо Недановски
Роден(а) 23 јуни 1985 (1985-06-23) (35 г.)
Ресен, СР Македонија СР Македонија
Националност Македонија Македонец
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 1,87 м
Тежина 87 кг
Позиција лево крило
Клупски податоци
Тековен клуб РК Вардар
1 Податоците за репрезентативни настапи и постигнати голови важат
за 20 јануари 2015

Владо Недановски (р. 23 јуни 1985 во Ресен) — македонски ракометар кој игра за екипата на РК Вардар од Скопје. Настапил за македонската репрезентација на Светското првенство 2015 во Катар.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Андонов, Тони (5 јануари 2015). „Ојлески не се најде на конечниот список за Катар“. Дерби. Посетено на 20 јануари 2015.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]