Џуџеста ѕвезда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поимот џуџеста ѕвезда се однесува на низа засебни класи на ѕвезди.

Поврзано[уреди | уреди извор]