Разговор за предлошка:Ѕвезда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

најсјајни / сјајни[уреди извор]

Само мала забелешка, мислам дека подобро би било да стои најсјајни? Или ако се исфрли она нај од кај сјајните, тогаш треба да се ифрли нај и од најмасивни, најголеми, ....--brest (разговор) 20:19, 6 јануари 2009 (UTC)

Така и стои - `најсјајни`, бидејќи сите се со префикс `нај` :) Ти го имаше оставено без префиксот, и ме збуни зошто не се појави статијата Список на најсјајни ѕвезди, а јас само го додадов тоа `нај` :) -- Виолетова (разговор) 20:23, 6 јануари 2009 (UTC)

Не стоело така, сега гледам дека јас го поправив само линкот... -- Виолетова (разговор) 20:34, 6 јануари 2009 (UTC)