Џуџеста ѕвезда

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ѕвезда џуџе)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поимот џуџеста ѕвезда се однесува на низа засебни класи на ѕвезди.

Поврзано[уреди | уреди извор]