Разлика помеѓу преработките на „Јован Јованов“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 492 бајти ,  пред 10 месеци
нема опис на уредувањето
|Прва награда на [[Макфест]]
|Награда од публиката
|''Song Magija'' <small>(singerпејач, songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|<ref name="auto2">{{Наведена мрежна страница|url=http://www.makfest.mk/dosegashnipobednici/|title=Досегашни Победници}}</ref>
|-
|12 Величенствени
|Бенд на годината
|''Bend Magija'' <small>(singerпејач)</small>
|
|-
|[[Златна бубамара на популарноста]]
|Бенд на годината
|''Bend Magija'' <small>(singerпејач)</small>
|<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://www.facebook.com/pages/category/Festival/Zlatna-Bubamara-Na-Popularnosta-1803288669909041/|title=Zlatna Bubamara Na Popularnosta|work=www.facebook.com}}</ref>
|-
|Втора награда на [[Скопје Фест]]
|Награда од публиката
|''Song Tik Tak'' <small>(songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|Трета награда на [[Макфест]]
|Награда од публиката
|''Song Da te vidam pak'' <small>(singerпејач, songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|<ref name=":0">{{Наведена мрежна страница|url=http://www.makfest.mk/|title=МАКФЕСТ – Фестивал на забавни мелодии МАКФЕСТ – ШТИП}}</ref>
|-
|Победник на изборот за [[Македонија на Евровизија 2004|Евровизија 2004]]
|Најдобра песна
|''"[[Ангел си ти|Life]]"[[Тоше Проески|Tose Proeski]]'' <small>(songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|<ref name="auto">{{Наведена мрежна страница|url=https://eurovision.tv/|title=Eurovision Song Contest|work=eurovision.tv}}</ref>
|-
|Трета награда на [[Сунчане скале]]
|Награда од публиката
|''Edinstvena'' <small>(songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|<ref name="auto3">{{Наведена мрежна страница|url=http://suncaneskale2012.blogspot.com/|title=Sunčane Skale 2012}}</ref>
|-
|Трета награда на [[Охрид Фест]]
|Breakthrough Artist
|''Najdi malku vreme'' <small>(songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|Прва награда на [[Макфест]]
|Награда од публиката
|''Ti Me Sakas Znam'' <small>(Songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|Втора награда на [[Макфест]]
|Награда од публиката
|''300 Godini [[Адријан Гаџа|Adrian Gaxha]]'' <small>(Singerпејач, songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|Трета награда на [[Макфест]]
|Награда од публиката
|''Se na svoe mesto'' <small>(Songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|Прва награда на Охрид Фест
|Награда од жири
|''Opasno Elvir Mekic'' <small>(songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|Трета награда на [[Макфест]]
|Награда од публиката
|''Nekade Posle 2 ''Elvir Mekic <small>(Songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|MARS Macedonia
|Радио хит на годината
|''Me ostavi sam da ziveam ''[[Next Time]] <small>(Songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|<ref name="auto1">{{Наведена мрежна страница|url=https://daily.mk/names/radiski-hitovi?skip=400|title=Бојана и Билбилов во "Милениум"|work=Daily.MK - Вести}}</ref>
|-
|2009
|Победник на изборот за [[Македонија на Евровизија 2009|NorthЕвровизија Macedonia in the Eurovision Song Contest2009]] Winner
|Најдобра песна
|''[[Нешто што ќе остане|Nešto što kje ostane]]''[[Next Time]] <small>(songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|Прва награда на [[Макфест]]
|Награда од публиката
|''Ne Planiram''[[Ламбе Алабаковски|Lambe Alabakoski]] <small>(songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|2011
|Победник на изборот за [[Македонија на Евровизија 2011|NorthЕвровизија Macedonia in the Eurovision Song Contest2011]] Winner
|Најдобра песна
|''Rusinka''[[Влатко Илиевски|Vlatko Ilievski]] <small>(songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|2011
|Sunčane Skale Трета награда на Сунчане скале
|Награда од публиката
|''Lazem Ljude'' <small>(songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|Прва награда на [[Скопје Фест]]
|Награда од публиката
|''Ke te cekam jas''[[Ламбе Алабаковски|Lambe Alabakoski]] <small>(songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|MARS Macedonia
|Радио хит на годината
|''Regeton''Tyzee <small>(Songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|
|-
|The USA Songwriting Competition
|HONORABLE MENTION AWARDS
|''Say You Love Me'' LIRON <small>(Songwriterтекстописец & producerпродуцент)</small>
|<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://www.songwriting.net/|title=USA Songwriting Competition|last=Competition|first=USA Songwriting|work=www.songwriting.net}}</ref>
|}
Анонимен корисник

Прегледник